27 stycznia 2016

MAGIA ZAKOPANEGO

Za nami już kolejny z konkursów zarówno indywidualnych jak i drużynowych rozgrywanych podczas tegorocznego sezonu Pucharu Świata. Mowa jest tutaj o zawodach odbywających się w Zakopanym na skoczni Wielka Krokiew. W ubiegły weekend zostały rozegrane właśnie takie konkursy. 23 stycznia skoczkowie rywalizowali ze sobą o zwycięstwo w „drużynówce”. Na pierwszym miejscu uplasowała się reprezentacja Norwegii, otrzymując łącznie 1122,4 punktów . Polski team stanął na najniższym stopniu podium zyskując notę wynoszącą 1056,7 punktów. Kolejnego dnia skoczkowie sprawdzali się w zawodach indywidualnych, w których wystąpiło 9 polskich zawodników spośród 12 startujących w kwalifikacjach. Do serii finałowej awansowało 6 Polaków. Zwyciężył Stefan Kraft z dorobkiem 307,3 punktów, oddając dwa skoki po 133 metry.

***

Zawody w naszym kraju po raz kolejny nie zawiodły moich oczekiwań. Polscy kibice, głośno dopingujący naszych zawodników, bardzo miło przywitali reprezentantów innych krajów. Skoczkowie również dali się ponieść magii zakopiańskiego obiektu.
 _____________________

A jakie wrażenie na Was wywiera magia Zakopanego?

H

Podia konkursów w Zakopanem:

Konkurs drużynowy:
I Miejsce- Norwegia (Anders Fannemel, Andreas Stjernen, Daniel André Tande, Kenneth Gangnes)
II Miejsce- Austria (Stefan Kraft, Manuel Poppinger, Manuel Fettner, Michael Hayboeck)
III Miejsce- Polska (Andrzej Stękała, Maciej Kot, Stefan Hula, Kamil Stoch)