13 stycznia 2016

OSTATNIA SZANSA PRZED NAMI

W ostatnią niedzielę (10.01.2016r.) w stolicy Niemiec zakończyły się Europejskie Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w piłce siatkowej mężczyzn. Trwały one od 5 do 10 stycznia. Wszystkie spotkania zarówno fazy grupowej jak i fazy play-off zostały rozegrane w berlińskiej hali Max-Schmeling-Halle. Bezpośrednią przepustkę na najbardziej prestiżową imprezę sportową czterolecia zyskał tylko pierwszy zespół tego turnieju- Rosja, która w finale pokonała reprezentacje Francji 3:1. Turniejowe podium dopełnił team z Polski. To właśnie te dwa zespoły maja ostatnią szanse na wyjazd do Rio de Janeiro w Turnieju Światowym rozgrywanym w maju w stolicy Japonii.

***

Od samego początku tych zawodów liczyłem, że nasz zespół z świetnie grającym Bartoszem Kurkiem, Michałem Kubiakiem czy bardzo dobrze serwującym Mateuszem Bieńkiem wywalczy bezpośrednią przepustkę do Rio. Nawet głośno dopingujący polscy kibice nie dali naszemu zespołowi takiej siły, aby w półfinale pokonać świetnie dysponowaną reprezentacje Francji. Przegraliśmy wtedy 3:0, a ja już z niecierpliwością oczekuję majowego turnieju w Tokio.

PS. W 81. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej sportowcem roku 2015 został Robert Lewandowski, jednak moim faworytem był brązowy medalista Mistrzostw Świata z Kataru- Michał Jurecki, który uplasował się na 9. miejscu.
 _______________________________

A kto był Waszym numerem jeden w tym plebiscycie oraz jakie są Wasze odczucia po turnieju w Berlinie?